כיצד לבחור זר כלה

יוני 24
כיצד לבחור זר כלה

זֵר כַּלָּה

אחד הפריטים החשובים להשלמת מראֶה הכּלה הוא הזר. פרחים מסמלים רומנטיקה וחגיגיוּת, אהבה וחיזור. כבר בתקופת יוון העתיקה תפסו הפרחים מקום של כבוד בטקס הכלולות. הזמנים השתנו, אך הזר עדיין שומר על תפקידו המסורתי ולוקח חלק חשוב גם בצילומי החתונה הקודמים לאירוע. הזר הוא תוספת צבע מרעננת לבגדים החגיגיים של החתן והכלה. לזר הכלה גם ערך סִמְלי, כּלות מאמינות כי זריקתו לבחורה רווקה, חברה או בת משפחה, היא קמע מזל לחתונה בקרוב.

זר כלה יכול להיות בסגנונות שונים, אפשר לשבץ אותו בפנינים, אבני חן או קישוטים קטנים, הכול לבקשת הכלה ורצונה. על מה כדאי ללכת? כיצד לבחור? על כך ועוד במדריך שלפנייך:

  • זר כלה שיתכתב עם השמלה – ולא רק איתה, אלא גם עם שאר המרכיבים במראה הכלה, כמו האיפור, עיצוב השיער, תכשיטים ועוד. אלה ישפיעו על סוג הפרחים שנבחר וגווניהם. למראה מוקפד ויוקרתי יתאים זר אלגנטי, ואילו לכלה שבחרה בסגנון משוחרר וטבעי יתאים זר פרוע יותר. באופן דומה, לשמלה מקושטת יתאים זר סולידי, ולשמלה פשוטה יתאים זר מורכב יותר. טיפ חשוב: כאשר את מגיעה לבחור זר כלה חשוב שתביאי איתך צילום של השמלה כדי שאפשר יהיה להתרשם מצבעהּ, גזרתהּ וסגנונה העיצובי ולהתאים את הזר ההולם ביותר להשלמת המראֶה.
  • שיקוּף מראה הגוף – כדאי שזר הכלה שבחרת יהלום את מבנה גופך. כלות גבוהות יכולות להתלבט בין זר ארוך ונופל לזר עגול קצר (בסגנון בוקט). לכלות שאינן גבוהות קומה מומלץ לבחור בזר ארוך ונופל אשר ישווה להן מראה גבוה יותר.
  • בחרי זר שלסגנון האירוע מתחבר – האם מדובר באירוע ערב או בחתונת שישי בצהריים? האם תינשאו באולם או על קו המים? מיקום האירוע וסגנונו ישפיעו על בחירת זר הכלה. לאירוע פורמלי וטקסי יתאים זר כלה קלאסי, ואילו בחתונת טבע או טקס בלתי רשמי אפשר יהיה לגוון ולהעז יותר במראה הזר, ולבחור בסגנון צבעוני ופחות סטנדרטי.
  • גודל ונוֹחוּת – חשובים לא פחות – ככלל, אנו ממליצים על זר קטן וצנוע, אשר לא יכביד עלייך כשאת מקבלת את פני האורחים לחתונה ובהמשך עושה את דרכך לחופה. יחד עם זה יש כלות הבוחרות בזרים גדולים ודומיננטיים. זכרי שהנוהג הוא לזרוק את זר הכלה לאחת החברות הרווקות בסיום הטקס, לכן מומלץ שיהיה נוח וקל לעשות זאת. 
  • בצבע הטבע – לכלה שסגנון האירוע שלה הוא קלאסי, ובהתאם גם שמלתה, יתאים זר אלגנטי. הפרחים הפופולרים לזר כזה הם ורדים לגווניהם, שושן צחור וסחלבים, בגוונים הקלאסיים של אדום או לבן, או שילוב של שניהם. העונה משפיעה אף היא על סוגי הפרחים וגווניהם: בחורף אפשר לבחור בצבעי סגול וארגמן בפרחים העונתיים נוריות וכלניות, ובקיץ בגווני הכתום והצהוב בפרחי החמנית או הליליות. מרבית שמלות הכלה הן בגווני לבן או שמנת, ולהן מתאימים פרחים בצבעים שונים. אם בחרת בשמלה בגוון אחר, יש להתאים לה את צבעי הזר, ואם לא בחרת בשמלה אלא במכנס או באוברול למשל, אפשר לעצב זר שיתאים למראה הזה.

בשדה ירוק מתמחים בשזירת זרי כלה המתאימים לסגנון האישי של כל כלה והעדפותיה.

הגיעי אלינו ויחד נבחר את הזֵּר שאֶל ליבך ידבר...
שדה ירוק, לרגעים של זיכרון מתוק