טיפים לטיפול בסחלבים

יוני 24
טיפים לטיפול בסחלבים

עצות לטיפול מיטבי בסחלבים 

סחלב, ההדוּר שבצמחי הבית, מוכר גם בשם אורכידיאה, הוא צמח רגיש. מדובר בצמח רב- שנתי, אשר יכול לחדש את פריחתו מדי שנה אם נשכיל להעניק לו טיפול מסור ונכון שיבטיח את עמידותו לאורך זמן.

מיקום ותאורה – סחלב זקוק לאור שמש. כדי לגדלו באופן מיטבי יש למקם אותו במקום מואר, ומומלץ להניחו על אדן החלון או בסמיכות לו. חשוב להימנע מחשיפה לקרינת שמש ישירה.
הסחלב רגיש לרוח, לכן אין למקם אותו באזור החשוף לרוח או בקרבת כל מכשיר שיכול להפיץ רוח, דוגמת תנור או מזגן.

כלי הגידול – בניגוד למקובל לחשוֹב, סחלבים זקוקים למיכל גידול קטן, לכן מומלץ לקנות כלי לא גדול שיכיל את הצמח.

השקיה – מרבית מיני הסחלבים רגישים למליחוּת. לפיכך מומלץ להשקות את הסחלב במים מזוקקים או במי גשם. חשוב להקפיד לנקז את עודפי המים שמצטברים בתחתית הצמח, כיוון ששורשי הסחלב רגישים לעודף מים ויכולים להירקב ובכך לפגוע בצמיחת הסחלב.

דישוּן – יש לדשן בתדירות של פעם בשבועיים בדשן המתאים לסחלב.

אקלים ולחות – במקור, הסחלב מגיע מאזורי גידול שאקלימם טרופי, לכן יש ליצור עבורו סביבה לחה. אפשר להגביר את הלחות על-ידי ריסוס הצמח במים או הנחתו בתוך תחתית שבתוכה חלוקי נחל ומים, שעליהם מונח הסחלב. טמפרטורת החדר היא אופטימלית עבור הסחלב, וככלל מומלץ לגדלו בסביבה שבּה הטמפרטורה נעה בין 32-15 מעלות.

עצה לפריחה רב-עונתית: כאשר הסחלב מסיים לפרוח מומלץ לחתוך את גבעול הפריחה בגובה 3 ס"מ מהבסיס. הדבר יגביר את הסיכוי שאם הסחלב יישמר בתנאים נאותים הוא ישוב לפרוח בעונה הבאה.

 

שדה ירוק – זֵרִים, סידורים וזיכרונות טובים שנשארים...

להזמנות התקשרו עכשיו: 02-5336776